Естонська сауна в Україну!

Ми спроектуємо, побудуємо і
доставимо в Україну банний комплекс,
розрахований на батальйон.

Saunad Ukrainasse 4. kompleksi aruanne sai valmisSaunad Ukrainasse 4. kompleksi aruanne sai valmis. Kui kommentaariks midagi ütelda, siis tõestab antud aruanne tootmise põhitõde - suurema tellimuse puhul tuleks iga kompleksi omahind veidi väiksem. Meie oleme praegu teinud iga saunakompleksi eraldi projektina, kuid pikas reas tuleb juba optimeerimine. Näiteks osteti möödunud kompleksi jaoks mõned pesumasinad ja kuivatid rohkem, mida sai seekord ära kasutada. Raamatupidamislikult tekitab see pisiteoreetilise küsimuse, millise kompleksi all neid masinaid kuluks arvestada, aga lõpuks on see vaid näpuliigutuse küsimus. Niisamuti on huvitav, et käibemaksu tagastus on väga olulise tähtsusega iga järgmise kompleksi tegemisel. Lõpuks aga tuleb alati kindlasti tänada sponsoreid, keda me aruandes üles loeme. Sel pühapäeval käisin Alatskivis, kus kohtusin kohaliku Saunas For Ukraine toetusmeeskonnaga. Sain jälle kinnitust, et selliste inimestega võib mägesid liigutada. Maani kummardus. Teine maani kummardus läheb meie meeskonnale, kes töötab tasuta. Aruande leiad siit ››Читати далі
Mõnevõrra ootamatu tervitus tuli meie esimesest saunastKarpatska Sich võitleb ja meie saun võitleb nende kõrval. Piltidel on meie hea sõber Lätist, Juris Jurašs, kes on võitlenud Ukrainas. Nüüd istub ta sauna uksel ja kinnitab, et kasutuses on kõik kompleksi masinad: saun, pesula ja tugisõiduk. Niisiis on see kompleks nüüdseks poolteist aastat vastu pidanud. Tagasiside on hea.See sõnum tõi rohkem rõõmu, kui oleksin oodanud. Head kamraadid, kellega alustasime sügisel 2022, aitäh! See pole asjata olnud!Читати далі
Meie 5. sauna raha kogumine on lahti läinudTuletame meelde, et Saunad Ukrainasse 5. saunakompleksi puhul liitus meiega Rotary Klubi Tallinn Global. Nende initsiatiivil toimus üritus Fotografiska juures. Selle ürituse tulemusena on kogutud juba 6592 eurot. Kui kõik Rotary Klubid selle algatusega nüüd kaasa tulevad, siis on varsti raha koos. 5. saunakompleksi ootavad Ukrainas Rahvusvahelise Leegioni eriüksuste 3. pataljon, kus teenivad ka mõned eesti poisid. Aeg on anda neile see toetus Eestist!Читати далі
Ukraina kangelased

Ситуація на лінії фронту

Більшість бійців проводять дні в окопах
Батальйон "Карпатська Січ" провів 9 місяців борючись в окопах. Щодня їх обстрілюють артилерія і танки, але вони не переборюють важкі випробування.
Україна готується до зими
Взимку на cході України температура може сягати -20 градусів. Незважаючи на наступальні зусилля України, вони повинні бути готові до того, що війна триватиме всю зиму.
Організовані місця для миття відсутні
Сьогодні цей добровольчий батальйон не має можливості прийняти теплий душ. Навіть форму доводиться прати вручну. Життя у постійній вогкості негативно впливає на бойовий дух бійців.

Відпочивай та очищайся

Основна концепція: 3 вантажівки
Reka
Вантажівка підтримки
  Резервуари для води, насоси та генератори
  ~8 тонн води використовується щодня
Reka
Сауна
  щодня митися і паритися можуть до 50-60 осiб
  Зона відпочинку в опалювальному наметі
Reka
Пральня
  Пральні та сушильні машини
  До 50 одиниць обмундирування на день
Tehniline info
Tutvu lähemalt sauna ja pesemisvõimalustega, mis Ukrainasse jõuavad

Saunade disain on pidevas muutumises Ukraina kaitsjate tagasiside põhjal - iga üksus saab enda vajadustele vastava kompleksi.

Команда
Естонська сауна в Україні - це об'єднання зусиль MTÜ "Saunad Ukrainasse" та KL Toompea malevkond.

Наша команда складається з людей, яких об'єднує Естонська Лiга Оборони, любов до сауни та бажання допомогти Україні. Переважно це люди, які працюють у приватному секторі і працюють над цим проектом pro bono.